Czy zastanawiałaś się kiedyś, jak wiele nasze codzienne nawyki i schematy wpływają na nasze samopoczucie, relacje i ogólną jakość życia? Wielokrotnie utarte schematy kierują naszymi działaniami, nawet gdy nie zdajemy sobie z tego sprawy. Jednak czasem warto zatrzymać się na chwilę, przyjrzeć się swoim nawykom i zastanowić, czy to, co robimy, naprawdę odpowiada temu, kim naprawdę jesteśmy.

1️⃣ Zmodyfikuj poranną rutynę

Zamiast walki z budzikiem i przeglądaniem mediów społecznościowych jeszcze w łóżku, zacznij dzień od chwili ciszy i refleksji. Możesz też dołączyć do porannych spotkań “W relacji ze sobą” (poniedziałek-piątek, 7:07), gdzie nastrajamy się pozytywnie na cały dzień.

2️⃣ Zrób przerwę od ekranu

Krótka przerwa w ciągu dnia pomaga nie tylko odświeżyć umysł, ale także zyskać nowe perspektywy. Możesz w tym czasie pójść na spacer, czy po prostu popatrzeć przez okno.

3️⃣ Odkryj nowe pasje i zainteresowania

Przełamanie utartych schematów zaczyna się od eksploracji nowych obszarów życia. Spróbuj odkryć pasje, które zawsze cię fascynowały, ale nie znalazły miejsca w twoim codziennym życiu. To może być sztuka, muzyka, języki obce, czy nawet sport. Nowe zainteresowania nie tylko przynoszą satysfakcję, ale również pomagają w tworzeniu świadomego i pełnego życia.

Dołącz do Mental Shift

To platforma z ćwiczeniami oraz webinarami rozwojowymi. Znajduje się tam również webinar “Wychodzę z tego schematu”, podczas którego:

  • Dowiesz się jak wpadłaś w pułapkę swojego schematu
  • Rozpoznasz ograniczający Cię schemat
  • Poznasz skuteczne narzędzie wspierające w wychodzeniu z tego schematu
Z miłością i lekkością
Ewa Kulesza-Bonarska

Terapeutka w nurcie EFT i Ustawień rodzin Berta Hellingera, Nauczycielka Uważności i Świadomego Bycia
Co mogę dla Ciebie zrobić? –> www.ewakulesza.com
Dołącz do mojego Newslettera i otrzymaj cudowny materiał Ćwiczenie na powitanie dnia (oraz niespodzianki!) –> (klik)
Dołącz do bezpłatnejGrupy Lekko Ze Sobą
Odwiedź i subskrybuj mój kanał YT –> YouTube Ewa Kulesza-Bonarska
Dołącz do Kręgu Kobiet w Szwajcarii -> Więcej o Kręgu Kobiet w Szwajcarii