Nazywane również ustawieniami hellingerowskimi (Hellingera), konstelacjami rodzinnymi czy systemowymi, ustawieniami rodzin lub rodzinnymi (nie mylić z psychoterapią rodzinną).

Dzięki tej metodzie dokonuje się transformacji w obszarze osobistym i systemowym. Pozwala w bardzo krótkim czasie dotrzeć do nieświadomych lub wypartych „części nas”, rozpoznać źródło problemu na głębokim poziomie i poprzez przywrócenie „porządku systemowego”, zrobić konkretny krok w kierunku optymalnej zmiany. W rezultacie klient powraca do harmonii w obszarze psychiczno-cielesnym, a także w relacjach z innymi ludźmi. To z kolei daje szansę na satysfakcjonującą codzienność.

Twórcą koncepcji ustawień systemowych jest niemiecki terapeuta i filozof Bert Hellinger. Na przestrzeni lat własnych doświadczeń, poszukiwań i pracy z klientami odkrył, że większość naszych życiowych zdarzeń nie ma związku z osobistymi doświadczeniami. Przejęliśmy je od naszych przodków, którzy zostali wykluczeni z rodzinnego systemu (poprzez zapomnienie lub wyrzeknięcie się ich, włącznie z nienarodzonymi dziećmi).

„Scenariusz, wg którego odgrywamy nasze życie, został wcześniej już raz przez kogoś z naszej rodziny odegrany. W gruncie rzeczy przejmujemy i powtarzamy go.”
(B. Hellinegr, „Moje życie, moja praca”).

Jak przejawia się to w naszej codzienności?

W postaci życiowych niepowodzeń i trudności w różnych obszarach życia, m.in. relacjach partnerskich, zawodowych, rodzinnych, finansowych, zdrowotnych i ogólnego braku życiowego spełnienia.

Co zatem możemy zrobić, aby uwolnić się od tego, co nie nasze i żyć własnym życiem?

Pozwolić w końcu dokończyć się historiom naszych przodków, bo one właśnie po to są przejmowane przez następne pokolenia, aby miały szansę dokończyć się (w wymiarze emocjonalnym).

Jak to zrobić?

  • Uszanować własne życie i już po raz drugi nie przeżywać historii przodków.
  • Z miłością i szacunkiem zostawić przy przodkach to, co należy do nich. (Wtedy do wszystkich wraca spokój, a do Ciebie siła do życia w pełni)
  • Uwolnić zablokowane dawno temu emocje, które Ty dziś odczuwasz.

Gdzie i jak to zrobić?

Podczas Ustawień Systemowych.

To tutaj historie mają szanse dokończyć się emocjonalnie. Coś w Tobie się rozpuszcza, a emocje uwalniają się. To właśnie jest bezpieczna przestrzeń do takiej pracy.

▶️ Zapraszam Cię do eksplorowania siebie podczas Ustawień Systemowych

Życzę Ci lekkości ze Sobą!
Ewa Kulesza-Bonarska
…………………………………………………………………………………….

Terapeutka w nurcie EFT i Ustawień rodzin Berta Hellingera, Nauczycielka Uważności i Świadomego Bycia
Co mogę dla Ciebie zrobić? –> www.ewakulesza.com
Dołącz do mojego Newslettera i otrzymaj cudowny materiał 6 Sekretów Życia lekko ze Sobą –> (klik)
Dołącz do bezpłatnejGrupy Lekko Ze Sobą
Odwiedź i subskrybuj mój kanał YT –> YouTube Ewa Kulesza-Bonarska
Dołącz do Kręgu Kobiet w Szwajcarii -> Więcej o Kręgu Kobiet w Szwajcarii