Podczas sesji indywidualnych wraz z klientką przybliżyłyśmy się do jej trudnego życiowego doświadczenia, które miało miejsce w dzieciństwie.

Była już w niej gotowość i otwartość, by zamknąć to co dziś już jej nie służy i odwaga by zacząć nowy etap życia.

Ale żeby dokonać zmian muszą iść za tym czyny. I ona miała tę gotowość. Pozwoliła sobie raz jeszcze, w bezpiecznych warunkach i przy moim towarzyszeniu wrócić do tamtej chwili, by dziś już jako dojrzała kobieta móc uzdrowić tamten moment.

Kiedy zaczynałyśmy jej twarz była smutna, serce zranione, a łzy jak woda w strumyku płynęły po jej policzkach. Im dalej wchodziłyśmy w ten proces jej twarz stawała się inna, a kąciki ust, na początku nieśmiało podnosiły się ku górze. Kiedy zakończyłyśmy siedziała w milczeniu i patrzyła przed siebie. Zapytałam: „czym jest to milczenie?” A ona odpowiedziała: „nie wiedziałam, że może to być takie proste…”

Każdy z nas posiada pamięć emocjonalną, która odpowiada za przywołanie wydarzeń i związanych z nimi emocji. Niektóre z nich są tak trudne, że tkwią w nas bardzo głęboko. Kiedy je pomijamy i nie przytulamy, to idą za nami w dorosłe życie, jak cień zasłaniają chwilę obecną i niejednokrotnie nie pozwalają nam zrobić kroku na przód.

Często zupełnie nieświadomie, boimy się wrócić, by w końcu je dostrzec i uzdrowić. I nawet nie zdajemy sobie sprawy, że przy wsparciu drugiego człowieka i wykorzystaniu odpowiednich narzędzi, niejednokrotnie może to być po prostu proste 😊

Życzę Ci odwagi, by iść do przodu tam gdzie są Twoje marzenia, bo to jest możliwe…

Ewa Kulesza-Bonarska

Terapeuta EFT
Praktyk Integracji Oddechem i Integrującej Obecności

www.ewakulesza.com