Żywioły obecne w naturze mają swoje odpowiedniki również w sferze duchowej. Przypisane do znaków zodiaku symbolizują zestawy cech określające sposób myślenia i zachowania. Sprawdź, który żywioł jest Twój.

Woda

STREFA EMOCJONALNA
Odczuwanie i intuicja. Symbol wody jest żywiołem znaku Raka, Skorpiona i Ryb, a przypisane do niego osoby są niepewne i mają silną potrzebę kontaktu z drugim człowiekiem. Wysoka emocjonalność sprawia, że z łatwością dopasowują się do otoczenia. Żywioł wody określa obserwatorów, którzy cenią sobie odosobnienie i ciszę, jednocześnie wyczuwając potrzeby innych i starając się ich chronić, czasem nawet zbyt mocno cechując się nadopiekuńczością. Symbol wody jest charakterystyczny dla psychologów i wszelkiego rodzaju doradców.

Ziemia

łączy się z CIAŁEM FIZYCZNYM I STABILNOŚCIĄ
Symbol ziemi przypisany jest do znaku Byka, Panny i Koziorożca. Żywioł odpowiada za powolne, przemyślane działanie i dążenie do postawienia na swoim. Osoby należące do żywiołu Ziemi są praktyczne oraz skrupulatnie dbają o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych. Cenią sobie odpoczynek na świeżym powietrzu, spacery i wędkowanie, które uspokajają i przynoszą ukojenie. Zaletą Ziemi jest upór, sumienność i opanowanie, wadą – brak iskry, który może doprowadzić do stagnacji i znudzenia.

Ogień

BOSKA ISKRA ŻYCIA
odpowiedzialna za emocje i witalność. Symbol ognia przypisuje się znakom Barana, Lwa i Strzelca. Żywioł ten charakteryzuje aktywność objawiająca się w zamiłowaniu do działania. Ogień nie lubi ciszy i lenistwa – jest głośny, zdecydowany i działa pod wpływem impulsu. Osoby żywiołu Ognia są pewne siebie i energiczne. Dzięki łatwości nawiązywania kontaktów bardziej stonowane osoby doskonale odnajdują się na stanowiskach kierowniczych.

Zastanów się…

Który w największym stopniu oddaje Ciebie?
Czujesz, że ten przypisany do Twojego znaku zodiaku jest spójny z Tobą?

Zapraszam Cię na najbliższe wydarzenia:

Z miłością i lekkością
Ewa Kulesza-Bonarska
…………………………………………………………………………………….

Terapeutka w nurcie EFT i Ustawień rodzin Berta Hellingera, Nauczycielka Uważności i Świadomego Bycia
Co mogę dla Ciebie zrobić? –> www.ewakulesza.com
Dołącz do mojego Newslettera i otrzymaj cudowny materiał 6 Sekretów Życia lekko ze Sobą –> (klik)
Dołącz do bezpłatnejGrupy Lekko Ze Sobą
Odwiedź i subskrybuj mój kanał YT –> YouTube Ewa Kulesza-Bonarska
Dołącz do Kręgu Kobiet w Szwajcarii -> Więcej o Kręgu Kobiet w Szwajcarii